Ana Sayfa
20 Ekim 2021 ( 380 izlenme )
Reklamlar

Üç ülke

Türkiye'ye karşı Üçlü görüşme sonrası s'kandal açıklama.

>>>>Türkiye bulunduğu konum ve coğrafya yüzünden 1000 yıldır yabancı Ülkelerin h’ain emelleri ile yüzleşmek zorunda kalıyor hala İstanbulun Türkiye toprakları içinde olduğunu kabullenemeyen ülkeler var Ülkemizi i’şgal etmek için doğru zamanı kollayan bizim g’üçsüz olacağımız bir zamanı kollayanlar var Türkiye’nin her fırsatta diyalog seçeneğini işaret etmesine rağmen Atina yönetimi, g’erilimi tırmandırma yoluna gidiyor.

ÜÇ ÜLKE’DEN TOPLANTI SONRASI S’KANDAL AÇIKLAMA

Bu durumun bir örneği, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis’in son ifadelerine yansıdı Yunan basınından Kathimerini’nin haberine göre Miçotakis, Güney Kıbrıs Rum Kesimi lideri Nikos Anastasiadis ve Mısır Cumhurbaşkanı olan Abdulfettah Sisi ile bir araya geldi.

Atina’da dokuzuncusu düzenlenen Üçlü Zirve’nin ardından konuşan Miçotakis, bir kez daha Ankara’yı s’uçlamayarak, “Türkiye’nin p’rovokatif uygulamalarını ve s’aldırgan söylemlerini kınıyoruz” dedi.

BİRLEŞMİŞ MİLLETLERİ İŞARET ETTİ
K’rizi tırmandıran Miçotakis, açıklamasının devamında “Türkiye’nin istekleri, daha geniş bölgede b’arış için bir t’ehdit oluşturuyor. Kıbrıs s’orununun çözümü için yapıcı bir tavır sergilemiyorlar. İlerlemenin tek yolu Birleşmiş Milletler G’üvenlik Konseyi’nin bağlayıcı kararlarıdır” ifadelerini kullandı.

Miçotakis, Mısır ve Rum kesimiyle işbirliğini överek, 3’lü işbirliğinin Doğu Akdeniz’de enerji ve turizm gibi konularda “istikrar ışığı” olduğunu belirtti Üç isim, elektrik enerjisi iletimi ve işbirliği için bağlantı konusunda iki anlaşma imzaladı

YUNANİSTAN’DA ÜÇLÜ GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİ
Yunan başbakan, “Enerji, Mısır ile Avrupa arasında bir köprü haline geliyor. Enerji kaynaklarımızı çeşitlendirmeye çalıştığımız bir dönemde Mısır, büyük ölçüde güneş enerjisi ve yenilenebilir enerji üretim üssü olabilir dedi

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

çağrı İnanamadı Bir bardak süte Derin devletin adamımı!