Ana Sayfa
30 Kasım 2020 ( 706 izlenme )
Reklamlar

Çiller

Gece yarısı Böyle Duyuruldu...


>>>>

Eski başbakanlardan Tansu Çiller’in 83 yaşındaki Özer Çiller’den üzücü haber geldi. Buna göre önceki gece yarısı saatlerinde evinde bulunduğu sırada rahatsızlanan Özer Çiller, acil olarak İstanbul’daki özel bir hastaneye kaldırıldı. İlk müdahalesi yapılan Çiller’in gerekli görülen durum nedeniyle yoğun bakıma alındığı ve tedavisinin yoğun bakımda devam ettiği aktarıldı. Özer Çiller'in ilerleyen yaşı nedeniyle bazı sağlık sorunlarının olduğu biliniyordu. 8 yıl Amerika'da yaşayan Özer Çiller, Tansu Çiller'in Başbakan olmasıyla birlikte Türkiye'nin ilk First Gentleman'i Başbeyfendi unvanını aldı. Tansu Çiller ile Özer Çiller'in iki çocuğu bulunuyor.


ÖZEL ÇİLLER KİMDİR?


21 Eylül 1937 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Özer Uçuran, 1963 yılında Tansu Çiller ile evlendi. Evlendikten sonra eşinin soyadını aldı ve hayatına Özer Çiller olarak devam ettCaddebostan'ın ilk muhtarı olan Ramiz Uçuran'ın çocuğu olan Özer Çiller, Fransız Lisesi'nde okudu ardından da Robert Koleji'nde mühendislik bölümünden mezun oldu.8 yıl Amerika'da yaşayan Özer Çiller, Tansu Çiller'in Başbakan olmasıyla birlikte Türkiye'nin ilk First Gentleman'i (Başbeyfendi) unvanını aldı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

YPG'den Suudi gazetesine ilginç sözler Metin Akpınar'ı kınamıştı: CHP'li Bekaroğlu'nun ihracı istendi Pes dedirtti Alacak