Direnişe geçeriz

Belediye başkanı Cumhurbaşkanını tehdit etti: Direnişe geçeriz
>>>

Ukrayna'nın Çerkası kenti Belediye Başkanı Anatoliy Bondarenko, koronavirüs önlemlerini azalttığı gerekçesiyle mutlaka uyaran Cumhurbaşkanı Vlodimir Zelenskiy'i tehdit etti.

Yeniakit  
Avrupa ülkesinde Belediye başkanı Cumhurbaşkanını tehdit etti: Direnişe geçeriz
Ukrayna'da koronavirüs (Covid-19) salgını önlemleri nedeniyle ekonomik olarak zor duruma düşen işletme sahiplerinin protestoları sürerken, bir belediye başkanı karantina önlemlerini hafifletmeyi düşündüğünüz için Uyaran Devlet Başkanı Vlodimir Zelenskiy'e 'kent olarak direnişe geçme' tehdidinde oldu.

Ukrayna'nın Çerkası kenti Belediye Başkanı Anatoliy Bondarenko, karantina önlemlerini hafiflettiği gerekçelendiriliyor ancak Uyaran Devlet Başkanı Vlodimir Zelenskiy'e meydan okuyarak, 'kentte direniş başlatma' tehdidi savurdu. Zelenski, hükümetin ülke çapında karantina önlemlerini 11 Mayıs'a kadar sürdürme kararına rağmen, 1 Mayıs'tan itibaren bazı tedbirleri karar alan karar Çerkasi Belediyesi'nin 'bunun hesabını vermesi gerektiğini' söyledi. İçişleri Bakanı Arsen Avakov da Belediye Başkanı Bondarenko'nın bu adımına 'sert şekilde karşılık veriliyor' açıkladı.

'Direniriz, gerekli tüm ülkeyi birleştiririz'
Eski Ukrayna Başbakanı Yuliya Timoşenko'nun bugün muhalefetteki Anavatan Partisi'nden Belediye Başkanı olan Anatoliy Bondarenko ise karantina önlemlerinin hafifletilmesi nedeniyle soruşturma başlatılması halinde 'kent olarak direneceklerini' açıkladı. Zelenski'ye seslenen belediye başkanı, 'Sayın Başkan, bunu unutmayın, Çerkasi direniş gösterecek. Gerekirse tüm Ukrayna'yı birleştiririz' ifadelerinde bulundu. Ukrayna'da karantina önlemleri nedeniyle zarara uğrayan küçük işletmelerin sahipleri, 1 Mayıs tarihinden itibaren karantinanın sonlandırılması ve çalışmalarına izin verilmesi talebiyle Bakanlar Kurulu binası önünde protesto gösterisi düzenlemişti. Polis ile göstericiler arasında kısa süreli arbede yaşanmıştı.

Ukrayna'da son durum
krayna'da tespit edilen koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının bugün gerekli 11 bin 913'e, virüs nedeniyle hayatını kaybeden birkaç sayıda 288'e yükselecektir açıklandı.
YENİ AKİT
Reklamlar
03 Mayıs 2020
Reklamlar