Esed haddini iyice aştı

ölümüne sebep olan katil Esed, "Türk rejimi, önce Nusra, sonra DAEŞ ve bugün de ABD ile bölgenin petrolünün satışı konusunda doğrudan bir rol oynuyor" ifadelerini kullandı. Esed, Çinli Phoenix televizyonuna verdiği röportajda Suriye petrolüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

ABD tarafından çalınarak Türkiye'ye satıldı iddiası
ABD'nin 'Fırat'ın doğusundaki petrol kuyularının korunacağı' açıklaması kendisine hatırlatılan ve söz konusu kuyularla ilgili "Ele geçirdikleri petrolü ne yapacaklar?" sorusunu yanıtlayan Esed skandal açıklamalara imza atarak, söz konusu petrolün ABD tarafından çalınarak Türkiye'ye satıldığını iddia etti.

Petrol kuyuları Nusra Cephesi tarafından kullanılıyordu
Esed'ın konuyla ilgili açıklaması şu şekilde: "Amerikalılardan da önce, DAEŞ gelip bölgeyi ele geçirmeden -daha doğrusu bölgedeki kuvvetler IŞİD'le birleşmeden- önce söz konusu petrol kuyuları Nusra Cephesi tarafından kullanılıyordu.

Türk rejimi doğrudan bir rol oynuyor
Petrolü çalıp doğrudan Türkiye üzerinden sattılar. Şimdi de ABD bölgedeki petrolü çalıp Türkiye'ye satıyor. Türkiye petrol satışında suç ortağı, sürece ilişkin bir sorunu yok ve hazır. Türk rejimi, önce Nusra, sonra DAEŞ ve bugün de ABD ile bölgenin petrolünün satışı konusunda doğrudan bir rol oynuyor."

YENİ AKİT
Reklamlar
16 Aralık 2019
Reklamlar

Bunları da İzleyebilirsiniz

Kızı Açıklama Tanıdınız mı