Ana Sayfa
24 Ocak 2019 ( 801 izlenme )
Reklamlar

Nicolas Maduro’danTürkiye açıklaması

Nicolas Maduro’danTürkiye açıklaması
 

 
Venezula lideri Nicolas Maduro, ülkesinin resmi televizyon kanalından ulusa seslenirken, flaş Türkiye açıklamasında bulundu.. Venezuela lideri Nicolas Maduro, ülkenin resmi televizyon kanalında ulusa sesleniş gerçekleştirdi. “TÜRKİYE İLE EKONOMİK KRİZDEN ÇIKILACAK” Seslenişte ülkenin ekonomik gidişatına değinen Maduro, ülkesinin Türkiye, Rusya ve Çin’in oluşturduğu alternatif güce dahil olarak ekonomik krizden çıkacağını ve teslim olmayacağını açıkladı.


 
“TÜRKİYE’YE İNANIYORUZ! YENİ BİR GÜÇ DOĞDU” Türkiye ile Venezuela’nın ilişkileri yükselen bir grafikte seyrediyor. Ekim ayında Türkiye’yi ziyaret eden Nicolas Maduro, Ankara Üniversitesi Rektörlüğü’ndeki törende yaptığı konuşmada, “Türkiye’ye geldik çünkü Türkiye’ye inanıyoruz. Yeni bir gücün doğduğunu biliyoruz.” demiş, Türkiye’nin yanında olacaklarını belirtmişti.ERDOĞAN VE MADURO KARARLI Burada konuşan Zeybekçi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro’nun koyduğu hedefe doğru ilişkileri geliştirmek üzere görevlendirildiklerini söyledi. ÜRÜNLER SERBESTÇE TÜRKİYE’YE GELECEK Zeybekçi, yeni yılın ilk aylarında Türkiye ile Venezuela’nın ticari ilişkilerini olabildiğince serbest hale getirmek istediklerini vurgulayarak, şöyle devam etti:


 
“Hedefimiz Venezuela’nın bütün ihtiyaçlarını Türkiye’den karşılarken, Venezuela’nın ürettiği bütün ürünlerin serbestçe ülkemize gelmesi. Bunu da 2018’in başında uygulanabilir hale getirerek, 2018 sonunda çok önemli ticari hacimlere ulaşmak istiyoruz. Venezuela’nın petrol ürünleri, petrokimya artı petrokok alanındaki tüm üretimiyle ilgileniyoruz, Türkiye’nin ihtiyaçlarını oradan gidermek istiyoruz.”


 
PETROL KARŞILIĞI TİCARET Zeybekçi, bu ülkeyle planlanan “petrol karşılığı ticaret”e yönelik soru üzerine ise şunları kaydetti: “Hepsini konuşuyoruz. ‘Önce petrolü, diğer ürünleri getirelim, karşılığında ne olarak ödeyelim?’ konusunda hiçbir sıkıntı çıkmayacaktır. O noktaya henüz gelmedik. Çok hızlı şekilde gelebileceğimizi taahhüt ediyoruz. Ocak sonu itibarıyla ticareti tek tek, madde madde tanımlayarak, hangi ürünleri alacağız, karşılığında ne olacak, ticaret hacminde öngörülerimiz ne, bunlar belirlenecek. Karşılıklı ticaret hacmimizin, bu yılın 10 aylık döneminde yüzde 100 arttığını görüyoruz, 2018’in başında çok büyük bir resim ortaya koyacağız.”

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

evlenirler AKIL ALIR GİBİ DEĞİL Son dakika... Rus Dışişleri'nden Türkiye açıklaması! Dikkat çeken istatistik