Ana Sayfa
20 Eylül 2021 ( 450 izlenme )
Reklamlar

deşifre

Ateşle Oynuyorlar Türkiye'ye karşı A'lçak plan deşifre oldu...


>>>>

Türkiye’nin gelişimini ve g’üçlenmesini çekemeyen küresel g’üçler akıl almaz oyunlarına devam ediyorlar Ülkemizi çevrelemek için ellerinden gelen herşeyi yapıyorlar En son Dedeğaç’ı a’skeri üsse çeviren A’BD, şimdi de Çanakkale Boğazını çevreleyen adalara resemen göz dikti. Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçen A’BD, Türkiye’ninde imzası olan Lozan anlaşmasını da s’kandal şekilde ihlal ediyor.

GÜYA RUSYA İÇİN YAPTIKLARINI İDDİA EDİYORLAR

P’entagonun yerleşmek istediği adalar Limni, Midilli, Semadirek ve Skiri. Özellikle Limni’nin hava o’perasyonlarında kullanılacağı belirtiliyor. “Gayri A’skeri Statü”deki bu adalarda sınırlı sayıda kolluk k’uvveti dışında a’sker bulundurmak Lozan’ın ihlali anlamına da geliyor.

Balkanlar ile Akdeniz ve Ege’de varlık göstermek, Rusya ile Türkiye’yi baskılamak için Dedeağaç’a üs kuran A’BD, şimdi de adalara gözünü dikti. A’merikanın Ege’de gayri a’skeri statüde olan ancak Yunanistan tarafından s’ilahlandırılan adaların bazıları için kullanım izni isteyeceği belirtiliyor.

ANLAŞMA 5 YIL UZATILACAK

Birleşik Devletler Türkiye sınırına 40 km uzaklıktaki Dedeağaç Limanı’nı genişleterek, büyük a’skeri gemilerin yanaşabileceği üs haline getirmiş, Balkanlar’a bu üs üzerinden binlerce tank ve a’skeri araç sevk etmişti. A’BD ile Yunanistan, Dedeağaç’ın kullanımı konusundaki anlaşmanın süresini 5 yıl daha uzatacak.

NAVTEX’LERLE UYARDIK

Ayrıca 2020 Eylül ayından bu yana yayınlanan 10’dan fazla Navtex’le bu i’hlallare dikkat çekilerek, Limni, Midilli ve Semadirek’in de aralarında bulunduğu 12 adanın a’cilen s’ilahsızlandırılması gerektiği ifade edilmişti Türkiye gerektiğinde daha c’iddi adımlar atacağının sinyalini vermişti

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

marifeti daha varmış. Aday Yok artık Gizli belgeler ortaya çıktı