Ana Sayfa
21 Temmuz 2021 ( 134 izlenme )
Reklamlar

Kolonya


Bayramda neden kolonyalar?

>>>>


Bayramda neden kolonyalar?
Türk Sünger'in bir parçası gelen kolonyalar hem bayramlarda hem de normal eşyalara ikram edilir. Bir gelecek olan kolonyanın nasıl bir geçmişten geldiği öğrenilecek çok şey öğreneceksiniz.

Bayramda neden kolonyalar?
Türk Sünger'in bir parçası gelen kolonyalar hem bayramlarda hem de normal eşyalara ikram edilir. Bir gelecek olan kolonyanın nasıl bir zamandan beri öğreneceğiniz çok şey öğreneceksiniz. Kolonya, Jean Paul Feminis tarafından yaşanmıştır. Daha sonra Fransa'da kolonya suyu adı ile'de kolonya, yıllar içinde Osmanlı'ya gelmiş ve kültürümüzde ikrami olarak tasarım.

İLK ZAMANLAR İLAÇ OLARAK KULLANILDI
1690 yılında Köln'de Jean Paul Feminis isimle seyyar satıcı tarafından yapılan kolonya, daha sonra Fransa'da "kolonya suyu" ve "hoş lavanta suyu" adı ile üretildi. Daha sonra tüm dünyada üretimi yaygınlaşan kolonya, üretildiği ilk yıllarda kozmetik değil ilaç olarak kullanıldı. Farklı bileşenlerle bir araya gelerek yara temizliği ve ağız çalkalama solüsyonu olarak kullanıldı.                                                           OSMANLI DÖNEMİNDE KÜLTÜRÜMÜZE GİRDİ
ilk kez tasarlandığı zaman, yenik düşerek üretilir bir üründen geldi. Osmanlı döneminde Ahmet Faruki, ilk yerli kolonya üretimine başladı. Dünyada yaşanacak bu tarihin gidişatını tamamlayamazsınız.    

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Uzmanlar açıkladı! Alışveriş fişlerindeki büyük tehlike Işte o isim Korkudan aciklama 4 bin TL maaş