En Çok Okunanlar
20 Kasım 2023 ( 5997 izlenme )
Reklamlar

Doktorları sasirtan Faydası

Doktorları bile şaşırtan faydaları var.

>>>>

Travazol krem eczanede satılmaktadır ve dermatologlar tarafından reçete edilmektedir. Mantar hastalıklarının tedavisinde çok başarılı sonuçlar vermektedir. Bununla beraber bakteriyel enfeksiyonlar, a*lerjik yapılar, egzama ve iltihaplarda da etkili olmaktadır. Ci*ldinizde ağrı, kaşıntı ve yangı gibi durumlara karşı kullanıldığında bu sorunları gidermektedir.Pişiklerde de bebek olsun yetişkin olsun kullanılabilecek en güzel ürünlerin başında geliyor. Özellikle yaz günlerinde oluşan pişikleri geçirmede etkili olur. Şimdi de diğer ayrıntılı detaylara bakalım. Ağır il*tihap, egzama, kızarıklık, kaşıntı gibi durumlarda kullanılan bir tür medikal kremdir. C*iltte oluşan mantar ve bakteri rahatsızlıklarında kullanılmaktadır, virüsler üzerinde bir etkisi yoktur. Yani uçuk, suçiçeği gibi durumlarda etkili değildir, kullanılmaz. 15 gramlık tüp şekline sahip bu ilaç yeşil beyaz renkli kutu şeklinde satılmaktadır.


Birçok kişi travazol deri kremi olarak bilmektedir. İçerisindeki etken maddesi İzokonazol nitrat ve diflukortolon valerat ‘tır. Bunun yanında likit parafin, polisorbat, vazelin, alkol, stearat ve distile su da bulunmaktadır. Bu şekildeki maddelerle güçlü bir formül oluşturulmuştur. Burada etken maddeleri ifade ediyoruz ki eğer bunlardan birine alerjiniz var ise kullanmayınız.Çünkü alerji yaparak daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Kullanım alanları çok çok önemlidir. Etkili olan noktalarda kullanıldığında güzel sonuçlar vermektedir. Sizlerin bu noktaları bilerek hareket etmenizde çok fayda vardır. İşte ayrıntılı bir şekilde neler için kullanıldığı… P*işiklerde Kullanılır Bebeklerde olsun yetişkinlerde olsun pişik olan bölgeye uygulandığında çok kısa sürede pişikleri iyileştirmektedir. Yalnız pişikler için uygulanan bölge kesinlikle hava almalıdır. Bunun yanında temiz kı*yafetler giyilmelidir. Bu noktalara dikkat ederseniz kesinlikle hızlı bir iyileşme sağlarsınız. Bebekler için tereddütten eden anne babalar olabilir, onlar içinde güvenle kullanabilirsiniz. Vajina Kaşıntısında Kullanılır Birçok bayan bu soruyu sormaktadır.

Travazol krem vajina içine sürülür mü sorusunun cevabı evettir. Vajinadaki kaşıntı ve mantar sorununa karşı doktorlar tarafından sürekli yazılan bir i*laçtır. Düzenli olarak günde 2 kez nohut büyüklüğünde sürdüğünüzde şifa bulacaksınız. Genital bölgedeki pişikler, bakteriler, mantarlar üzerinde de çok etkilidir. Bu bölgeyi de iyice temizledikten sonra günde 2 kez kullanmalısınız.Cilt Lekeleri İçin Kullanılır İçeriğindeki maddeler sebebi ile cildi besleme ve yenileme özelliği vardır. Bu özelliğinden dolayı da cilt lekeleri üzerinde etkili olmaktadır. Yalnız bunu doktorunuz reçete etmelidir. Yani bir dermatoloğa giderek bu ilacı kullanacağınızı söylemelisiniz o da uygun görürse olur yoksa aksi takdirde kullanmayın. Ayak Mantarı için Kullanılır Ayağımızda çeşitli hijyen sorunlarından dolayı mantar oluşur bu da kaşıntı başta olmak üzere birçok sorunlarla karşılaştırır bizleri. Bunun için ilk önce ayak temizliğimize dikkat ederek günde 2 defa ayak parmaklarımıza ve ayağımıza bu kremi uygulamalıyız. En kısa sürede mantarı öldürerek ayak kokusu, ayak kaşıntısı gibi sorunlara şifa olacaktır.

İ*ltihaplı Sivilcelerde Kullanılır Büyük içi iltihap dolu sivilcelerde(aknelerde) kurutma özelliği yaparak ortadan kaldırmaktadır. Yüzünüzde sürekli bol iltihaplı sivilceler oluşuyorsa kullanmanız halinde çok fayda göreceksiniz. Bunun yanında normal ufak sivilceler için etki göstermez. Egzamada Kullanılır Egzamalar içinde çok iyi kanıtlanmış sonuçlar mevcut.Doktora görünerek daha iyi bir yol izleyebilirsiniz. Ya da aile hekimine giderek bu ilacı yazdırıp günde iki kere uyguladığınız güzel sonuçlar alacaksınız. Yalnız kişiden kişiye değişen sonuçları göz ardı etmeyiniz. Yüze Uygulanır Mı? Yukarıda da sivilceye karşı kullanılacağını belirttik. Yüzünüzdeki egzama, il*tihap, kaşıntı ve kızarıklık için güvenle kullanabilirsiniz. Sivilceler üzerinde çok güzel sonuçlar mevcuttur. Sadece yüze sürerken ince bir tabaka haline az miktarda uygulayın. Kullanımı Nasıl Olmalıdır? Şayet bir hekim bu kremi reçete ederek size şöyle kullanın dediyse o şekilde uygulayın. Eğer böyle bir durum söz konusu değilse size klasik kullanımını anlatalım.

İlk önce bu kremi süreceğiniz bölgeyi güzelce temizleyin. Çok ince olmak suretiyle ilacı hafif parmak ucu hareketleriyle güzelce sürün. Üstüne kesinlikle herhangi bir şeyle kapatmayın. Tam tersine hava alacak şekilde olmalı. Günde 2 defa uygulanmalı, iyi bir sonuç almak içinde düzenli kullanım şarttır.Travazol Kremi İle İlgili Bilinmesi Gerekenler 1.Bu ilacın içeriğindeki etken maddeye karşı bir alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın. 2.Hamile ya da emziren bayanların hekime danışmadan kullanması önerilmez. 3.Bu ilacı kullanmaya başladıktan sonra şayet olumsuz bir durumla karşılaşırsanız doktora gitmekten çekinmeyin. 4.Bu il*acı kullanırken sert k*imyasal ürünler (şampuan ve sabun gibi), saç boyası, a*lkollü cilt ürünleri kullanımına ara verin. 5.Gözlerinize değdirmeden sürün bu ürünü, şayet değdirirseniz de ılık su ile bolca surulayın. 6.Bu k*remin sürüldüğün bölgeyi hiçbir şeyle kapatmayın. 7.İlacın uygulandığı bölge herhangi bir kıyafetle kapalı olacaksa bol kıyafetler giyin ki hava alsın.

Dar giyim parçaları tercih ederseniz yeterli etkiyi göremezsiniz. 8.Vücutta kızarıklık, kaşıntı, ilt*ihap, mantar ve bakterilerin çoğalmasını önleyen bir kremdir. 9.Uçuk, suçiçeği, çiçek gibi virüslerin sebep olduğu rahatsızlıkta kesinlikle kullanmayın, herhangi bir etki göstermez. 10.Mikonazol, ekonazol ve tiokonazol etken maddeli ilaçlar kullanıyorsanız bu durumu hekime danışın.

Yan Etkileri Nelerdir? Bu sorunlar ortaya çıkma ihtimali çok az da olsa bilmek çok önemlidir. Herhangi bir sorunla karşılaşmamanız için neden olabilecek yan etkileri bilin. Yaygın görülen herhangi bir yan etki yoktur. Çok seyrek olmakla beraber aşağıdaki durumlar ortaya çıkmaktadır. Karın ağrısı, nefes almada güçlük Kurdeşen(ürtiker) deride kabarma Yüzde, dilde, dudakta ve boğazda şişlik

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

İşte o karışım Söylentiler dogru olabilir Baykuş megerse.. Bu kan grupları