Auto-Created-3
13 Ocak 2019 ( 288 izlenme )
Reklamlar

ESED'TEN TEHLİKELİ HAMLE


ESED'TEN TEHLİKELİ HAMLE 
Katil Esed rejimi Münbiç çevresine askeri yığınak yapıyor!
ABD'nin askerlerini Suriye'den çekeceğini açıklamasının ardından Münbiç'te YPG ile ortak hareket etme çabası içerisinde olan katil Esed rejimi, Türkiye'nin düzenleyeceği harekat öncesi bölgeye askeri yığınak yapıyor.
 Katil Esed rejimi Münbiç çevresine askeri yığınak yapıyor!
ABD'nin Suriye'den çekileceğini açıklamasının ardından Suriye ordusu Münbiç yakınlarına konuşlanmaya başladı.

Uluslararası Haber Ajansı Reuters'ın haberine göre, Şam rejimi Münbiç'in kuzeybatısına askeri yığınak yapmaya başladı. Bölgeye tanklar, toplar ve askerler sevk edildi.

Reuters'a konuşan Suriyeli askerler "Yabancı güçlerden gelebilecek her türlü saldırıya her an yanıt vermeye hazırız" ifadelerini kullandı.

3 kez el değiştirdi
Münbiç 2011'de Suriye iç savaşı başladığından bu yana 3 kez el değiştirdi. Önce Özgür Suriye Ordusu tarafından Suriye rejim güçlerinden alındı. Ardından terör örgütü DAEŞ kontrolüne geçti.

Türkiye sınırına 30 km mesafedeki Münbiç, 2016'da ABD destekli Suriye Demokratik Güçleri tarafından DAEŞ'ten geri alındı.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

aslan payı Türkiye’nin Yaşlı bir baba…Kuzu etinden imal edilmiş yaprak döneri çok severmiş… Bir gün canı yaprak döneri çok çekmiş.Babasının isteğini fark eden oğlu,almış babasını ve güzel bir lokantaya götürmüş… Fındık adacıklarının bilançosu belli oldu Kötü Gün Dostundan ABD’ye Ayar Üstüne Ayar! Türkiye’yi Desteğe…