Auto-Created-3
13 Mayıs 2024 ( 1840 izlenme )
Reklamlar

Evlilerin Helali Haram Yaptığı Şeyler


Evlilerin Helali Haram Yaptığı ŞeylerEşlerin haramı helal gibi yaptığı büyük hatalar var. Hiç önemsenmiyor. Ama büyük hatalar olduğunu biliyor muydunuz!


Yüce Allah eşleri birbirlerine helal kılmıştır. Nikah kıyıldığında birçok haram olan helale dönüşüyor. Ama bazı şeyleri kafasına göre helal gibi yapıp alışkanlık haline getirenler var.


Fakat eşler arasındaki özgürlük alanı, büyüklüğüne rağmen sınırsız değildir.


Yani eşler arasında da birçok haramlar vardır. Bu haramların bir kısmı daimidir.


İşte bunların detayları;


1-Âdet ve Lohusalık Halinde Cinsî Münâsebette Bulunmak,


2-Arka Organdan Temas Etmek,


3-Başkalarının Yanında  İlişkide Bulunmak,


4-Acı Vererek ve Acı Verdirerek Cinsel İlişkide Bulunmak.


5-Cinsel Görevden Kaçınmak.


6-Îlâ Yapmak,


Karısına yaklaşmamaya yemin etmek


7-Zıhâr Yapmak,


ZİHAR: Bir kimsenin karısına “sen bana anamın sırtı gibisin” diyerek, onu kendisine haram kılması.


8-Oruçlu İken Cinsel Yaklaşımda Bulunmak,


9-İtikâfda İken Cinsî Münâsebette Bulunmak.


Sebeplerini açıklayalım, daha net anlaşılacak ve ne büyük bir hata yaptığınızın farkına varacaksınız! insanları yaratan ve onların bedenî ve rûhî yapıların en iyi bilen Yüce Allah, Kur’ân-ı Kerîm’in Bakara Sûresi’nin iki yüz yirmi ikinci âyetinde adet halinde cinsi temasda bulunulmasını şöylece yasaklamıştır:


“(EyMuhammed!)Sana kadınların ay halini (hayız) soruyorlar. De ki; o bir ezadır. Ay halindeyken onlardan ayrılın; temizleninceye kadar onlara yaklaşıp cinsi münâsebette bulunmayın. İyice temizlendikleri zaman Allah’ın emrettiği yer (vagina) den onlara yaklaşın. Şüphesiz Allah (her ay temizlendiklerinde kadınlarına) dönenleri sever. (O) İyice temizlenenleri (ay halinde önden ve arkadan cinsel ilişkiye girmekten kaçınanları da) sever.”* Yüce Allah’ın yasakladığı ay hali temasını O’nun Resûlü Hz. Muhammed de pekiştirerek yasaklamış, ayrıca ay hali ile ilgili gerekli bilgileri de açıklamıştır.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Korkuyorlar Sattığımız İHA’ların SİHA’ların namlusu bize dönerse ne olur Ya o ülke ile aramız bozulursa HER YERDEN SALDIRIYORLAR Balyozcuların yeni küstahlığı! 'Akar'ı davet ederseniz biz gideriz'