Auto-Created-3
15 Mayıs 2024 ( 1835 izlenme )
Reklamlar

Ayakta kalacak ulke


Hiç tahmin etmezdim Özellikle bir ülke var ki AYR’INTILAR Ayakta Kalacak Beş Ülke
Hiç tahmin etmezdim Özellikle bir ülke var ki Dünyanın Sonu Geldiğinde Ayakta Kalacak 5 Ülke..Bilim insanları, yaptıkları incelemeler sonucunda dünyanın sonu geldiğinde, ayakta kalabilecek beş ülkeyi sıraları. İşte o 5 ülke…
Ayrıntılar Haberin Devamındadır… 

Dünyanın Sonu Geldiğinde Ayakta Kalacak 5 Ülke
Bilim insanları, nüfus artışı ve enerji temelli küresel ekonomi sebebi ile dünyanın sonunun yaklaştığını ortaya koyan yeni bir araştırma yayınladı. Yayınlanan bu araştırmada küresel ısınma, doğa tahribatı, finansal kriz ya da yaşanacak yeni bir pandeminin uygarlığın çöküşüne sebep olabileceği belirtildi. Bu araştırmada kıyametten daha az etkilenecek beş ülke belirtildi. Peki, bu senaryolar gerçekleştiğinde hangi ülkeler ayakta kalabilecek?

DÜNYA TEHLİKELİ BİR DURUMDA
Bilim insanları ortaya koydukları araştırma ile küresel bir çöküş durumunda yaşamanın en güvenli olacağı beş ülkeyi belirledi. Bu beş ülkenin küresel bir çöküşten en az etkilenecek ülkeler olduğunu eklerken dünyanın ‘tehlikeli bir durumda’ olduğunu belirtti.

Bu beş ülke belirlenirken; ülkeler, nüfusları için gıda yetiştirme, sınırlarını istenmeyen kitlesel göçlerden koruma, elektrik şebekeleri ve bazı üretim yeteneklerine göre sıralandı. Daha çok nüfus yoğunluğunun az olduğu ve ılıman olan yerler öne çıktı.

YEDEK KAPASİTE BULUNMALI
Bilim insanları ülkelerin iyileştirilmesi için gereken faktörleri de vurguladı. Ekonomik verimliliğe değer veren küreselleşmiş bir toplumun dayanıklılığa zarar verdiğini ve gıda ve diğer hayati sektörlerde yedek kapasitenin bulunması gerektiğini söyledi.

İşte dünyanın sonu geldiğinde ayakta kalacak 5 ülke;

Yeni Zelanda
Yeni Zelanda, ünlü ve zengin isimlerin sığınak satın aldığı ülke olarak biliniyor. Sınırlar haritada konumu sebebi ile korunabiliyor ve iklimi ılıman bir yer. Aynı zamanda ülke jeotermal ve hidro-elektrik sanayiye, bol tarım arazisine sahip.

Birleşik Krallık
Birleşik Krallık ülkelerinden İngiltere ve İrlanda listede yer alıyor. İngiltere’nin listede yer bulması şaşırttı. Ülke dışa bağımlı fakat şoklara dayanma potansiyeli var. İrlanda ise ılıman iklimi ve az nüfusu ile bu listede yer alıyor.

İzlanda
Ada olan İzlanda’da bu listede yer alıyor. İzlanda ada olması ve konumu sebebi ile göçlerden rahatlıkla korunabiliyor. Aynı zamanda halkta ada yaşamından kendi kendine yetebilmeye alışık. Bütün bu incelemeler sonucu İzlanda’nın olası bir çöküşü kaldırabileceği düşünülüyor.

Avustralya
Avustralya, büyük bir kıta alanına sahip ve nüfus yoğunluğu bu sebeple az. Kendi kendine yetebilen ülkenin güçlü bir ekonominin yanında

Tazmanya
Tazmanya da listede yer alıyor. Çok düşük bir nüfusa sahip olan Tazmanya’da tarım arazileri ve doğal yaşam çok yer kaplıyor.

Önerilen Videolar

Reklamlar

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Kuzey Irak'ta askeri üssümüze terör saldırısı! Bakanlık açıkladı Dikkat çeken isimde katıldı ve kardeşim dedi. O kişi MHP'li Yönter kadro müjdesini verdi 10 Bin 500 Bekçi Alımı